Посольство України в Республіці Польща

, Київ 11:45

Коментар МЗС України у зв’язку з провокацією щодо українського пам’ятника у селі Грушовичі поблизу Перемишля

27 квітня 2017, 13:33

27.04.2017 р.

 

В Україні обурені демонстративними і зухвалими діями щодо українського пам'ятника в селі Грушовичі поблизу Перемишля. Це відверта провокація в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції Вісла - очевидно з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати.

 

Нашим спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду.

 

Ми звернемося до польської сторони за офіційними роз'ясненнями і узгодимо подальші кроки стосовно легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні з метою забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам'яті з 1994 р.

 

Вже домовлено про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва  Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, яка відповідальна за реалізацію вищезгаданої угоди.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/56757-komentar-mzs-ukrajini-u-zvjazku-iz-provokacijeju-shhodo-ukrajinsykogo-pamjatnika-u-seli-grushovichi-poblizu-peremishlya