Посольство України в Республіці Польща

, Київ 13:27

У Варшаві урочисто відкрито сквер імені українського поета Василя Стуса

15 березня 2017, 18:09

Церемонія відбулася за участю Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, який перебуває у Варшаві з робочим візитом.
Виступаючи перед учасниками заходу, П.Клімкін підкреслив символізм того, що Польща першою увіковічила постать Василя Стуса шляхом присвоєння його імені одному з центральних скверів столиці. «Відкриття скверу імені Василя Стуса у Варшаві стало для поляків і українців символом нашого братерства і опору тоталітаризму. Символом нашої гідності і свободи», - зазначив П.Клімкін. Він пригадав слова В.Стуса про його захоплення патріотизмом і боротьбою польського народу проти тоталітарного комуністичного режиму у 80-х роках минулого століття.
У заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ Республіки Польща, представники центральних і місцевих органів влади, українська громада Польщі, студентська молодь.
Довідково: 09 лютого 2017 року Ради міста Варшави прийняла Ухвалу про надання одному із скверів міста імені Василя Стуса - українського поета другої половини ХХ століття. Сквер розташований у центральній частині міста Варшави.

Останні новини

Стипендійнa програмa ім. Лейна Кіркланда. Дізнайся як взяти участь! | 07 лютого, 13:11

Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Лідери Змін оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі,  Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2018/2019 навчальному році.