Посольство України в Республіці Польща

Щодо нової редакції Розпорядження Міністра праці і соціальної політики Республіки Польща від 21 квітня 2015 року

15 травня 2015, 17:09

1 травня 2015 року набрала чинності нова редакція Розпорядження Міністра праці і соціальної політики Республіки Польща від 21 квітня
2015 року стосовно випадків, коли виконання іноземцями праці на території РП допускається без оформлення дозволу на працю (Законодавчий вісник від 29.04.2015 р., позиція 588).

Серед найважливіших змін розпорядчого документа, який регламентує працевлаштування іноземців без дозволу на працю, необхідно відзначити розширення можливостей працевлаштування без дозволу на працю для студентів стаціонарної форми навчання та аспірантів, які проживають на території Республіки Польща на підставі візи на навчання в Польщі (раніше ця категорія громадян України могла працювати без дозволу на працю за умови оформлення дозволу на тимчасове проживання або лише упродовж канікулярного періоду).

Істотна зміна також стосується Заяв про намір доручення виконання праці іноземцям, що реєструються у повітових управліннях праці (аналог центрів зайнятості в Україні). Відтепер підставою для працевлаштування без дозволу на працю є заява працедавця із зазначенням фактичних умов праці іноземця та форми трудових правовідносин (трудовий договір, цивільно-правова угода), що раніше не зазначалося у таких заявах. Такий підхід, на думку авторів нової редакції розпорядчого документа, дозволить краще захистити права цієї категорії іноземних працівників-мігрантів та наблизить рівень їхнього захисту до іноземців, які працюють на підставі дозволів на працю, а також сприятиме полегшенню контролю законності роботи іноземців.

Крім того, з 1 травня 2015 року від обов’язку отримання дозволу на працю звільнено також іноземців, які періодично читають лекції, здійснюють наукові чи художні презентації, незалежно від місця їх проживання.

Останні новини

В МЗС України відбулись українсько - іранські консульські консультації | 25 липня 2017, 14:42

24 липня ц.р. в МЗС України відбулись українсько - іранські консульські консультації (третє спільне засідання директорів департаментів консульських служб Міністерств закордонних справ України та Ірану).